Think QuarterlyGoogle, üç ayda bir yayımlanması planlanan ve hedefi “meşgul dünya için rahatlama alanı” oluşturmak olan Think Quarterly dergisini yayımladı.

68 sayfalık derginin ilk sayısı “veri” dünyasını ve onun şirketlere olan etkisini ele alıyor. İngiltere merkezli dergide ilk göze çarpan şey, derginin görsel olarak son derecede yüksek kalitede olması. Flash tabanlı bir uygulama üzerinden sunulan dergide Google’ın nev-i şahsına münhasır yazım dilinin yanısıra BusinessWeek ya da Salon gibi dergilerde bulacağınız kalitede derinlemesine detaylı yazım dili ile karşılaşacaksınız. Google‘ın üç ayda bir yayımlanacak dergisi, The Church of London adındaki bir tasarım ajansı tarafından oluşturulmuş.

Dergideki yazılar çeşitli freelancerlar ve katılımcılar tarafından yazılmış olmakla birlikte kurumsal ve teknoloji konularını içeriyor. Google The Guardian‘ın Datablog editörü Simon Rogers, WE Magazine editörü Ulrike Reinhard ve diğer gazetecileri projeye dahil etmeyi başarmış görünüyor. Think Quarterly’deki makalelerin bir çoğu Google yöneticileri ve diğer teknoloji liderleri ile yapılan röportajları içeriyor. Röportajı yapılan kişiler arasında Vodafone İngiltere CEO’su Guy Laurenceö Google Baş Ekonomisti Hal Varian ve ünlü psikolog Peter Kruse yer alıyor.

Google’da sık sık “hız”ın unutulmuş bir “süper uygulama” olduğunu düşünürüz zira hız kazananları diğerlerinden ayıran bir unsurdur. Sonuçları ne kadar hızlı gösterirsek, insanlar hizmetlerimizi o kadar kullanışlı bulacaktır.

Ancak sürekli değişen bir dünyada hepimizin yanıt vermek için zamana ihtiyacı vardır. Think Quarterly, sürekli meşgul olan bir dünya için rahatlama alanı oluşturmayı hedeflemektedir. Neler olup bittiğini ve bunların neden önemli olduğunu anlamak için zaman ayırabileceğiniz bir yerdir.

Matt Brittin, Google Birleşik Krallık & İrlanda Operasyonlarından Sorumlu İdare Müdürü

Bu yeni online derginin Google’ın medya işine girmeye başladığının bir sinyali mi olduğu yoksa sadece şirketin ilgi alanlarını yansıtmak için kullanacağı bir proje mi olduğu henüz netlik kazanmış değil. Google bu yeni projeyi bir dergi ya da benzeri bir yayın olarak nitelendirmiyor. Aksine Google, Twitter hesabında “özgün bir iletişim aracı” ve sitesinde ise bir “kitap” olarak nitelendiriyor.

Nasıl isimlendirirseniz isimlendirin, Think Quarterly arama motoru devi tarafından oluşturulmuş bilgi dolu bir deneyim.

Kaynak: Mashable!

Paylaş.

1 Yorum

  1. murat altunay üzerinde

    siz acaba gerçekten piyango düzenleyip ikramiye kazandınız diye mail atıyormusunuz ben böyle bir mail aldım Mr. Daniel Boyles diye biri atmış acaba gerçekmi bana döner misiniz

Yorum Bırakın